I. Savaria Race terepakadály-futó verseny

2023. szeptember 18. 10:20 - Kelemen Krisztián

A múlt hétvégén rendezték meg Szombathelyen, a Sportligetben az első Savaria Race terepakadály-futó versenyt, melyen én is részt vettem családommal, mint amatőr indulók. Nagyon izgalmas volt számunkra a komoly erő-állóképességet igénylő, nehéz elemekkel is tarkított pálya. Gratulálok minden indulónak és a helyezetteknek!
Az Ébredj Szombathely! városi programsorozat idei negyedik állomására szombat délelőtt a Sportligetbe várták a terepakadály-futás elkötelezettjeit. Az I. Savaria Race-en rengeteg amatőr sportkedvelővel vett részt Szombathelyről, a megyéből és azon túlról is, teljesült a cél: egy új sportág megismertetése, megszerettetése a helyiekkel. A sporteseményt dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere nyitotta meg.

Összetettben a szombathelyi Kívés Bendegúz végzett az élen 00:20:33-as idővel, 9 másodperccel megelőzve kőszegi sporttársát, Balhási Ákost, a harmadik - majd öt perccel lemaradva az első kettő mögött -, Kőrösi István János lett. A hölgyeknél Rácz Henrietta volt a leggyorsabb (00:30:43), Koszta Andrea és Görög Zita előtt.
Fotó: Bonyhádi Zoltán